Kurzy

Jogová terapia je zostava cvikov na uvoľnenie stuhnutých svalov. Pri vhodne vybranej sérií cvikov vám môže napomôcť pri zbavení sa bolestí chrbta, hlavy, zlepšiť spánok, uľaviť od úzkosti či pocitu vyhorenia. Častokrát sa využíva aj v rámci rehabilitačných cvičení ako tzv. redresívne polohovanie, či v psychoterapií na uvoľnenie emócií.

 Joga je starobylý systém práce s ľudským telom, emóciami a myšlienkami. Práce mnohých lekárov, vedcov a fyzioterapeutov tieto blahodárne účinky potvrdzujú aj v rámci výskumov. Joga dokáže pozitívne ovplyvniť kardiovaskulárny systém, lokomočný (pohybový) systém, CNS, znížiť zápalové markery, znížiť pocity úzkostí, depresie, vyhorenia a pod. Teraz môžete jej prínosy využívať aj u vás doma.

 

Jogová terapia je komplexný zahrňujúci:

– restoratívne pozície, tzv. obnovujúce pozície

– jemná joga na rozohriatie kĺbov

– cielené čiastkové masáže

– práca s dychom

– riadená relaxácia alebo autogénny tréning

– aromaterapia

– muzikoterapia

– estetika prostredia

– skúsenosti terapeuta

– znalosti o ľudskom tele, jeho fungovaní a toku eneregií

 

Nebojte sa. Toto všetko nemusíte ovládať. Stačí, ak sa sústredíte na restoratíne pozície a svoje emócie. Do polôh sa vyskladajte toľkými pomôckami, ako budete potrebovať, aby ste sa cítili 100% uvoľnene. Žiadny ťah a už vôbec nie bolesť.  Aj keď niekedy je jednoduchšie zapamätať si 200 svalov a ich funkcie, ako spoznať a hlavne priznať si svoje pocity.

 

Na kurze jogovej terapie SOUL TALKS sa naučíte:

  • Ako sa jednoducho dostať do jednotlivých restoratívnych pozícií.
  • Precvičíme si celé telo cez jemnú jogu, aby ste si aj doma vedeli odcvičiť krátku zahrievaciu rozcvičku.
  • Naučíte sa dýchať.
  • Naučíte sa byť sám/sama sebe terapeutom.
  • Na záver vám pomôžem vybrať ideálnu zostavu cvikov podľa vašich potrieb
  • Získate terapeutické karty SOUL TALKS
  • Získate prístup k videám s rozcvičkami a navádzaním do jednotlivých restoratívnych pozícií a ich modifikácie, ktorých može byť viac ako 80.
  • Spojíte sa sami so sebou. Lepšie sa spoznáte.

 

Slovo terapia používam ako cestu liečenia sa prostredníctvom vnímania svojho tela a emócií. Ak cítite bolesti, alebo si neveríte, vždy sa radšej obráťte na pomoc odborníka.